Kenguru

2016.07.28. 15:58:21

Nyári tábor

Az idei évben második alkalommal került megrendezésre Kosártáborunk. A felújított Szent László ÁMK Sportcsarnok 23 ifjú kosarastól volt zajos június 20-24 között. Az edzések, labdás foglalkozások között játékokkal, versenyekkel, kulturális és szórakoztató programokkal vártuk a fiatalokat. A táborzáráskor a gyerekek az élmények mellé ajándékokat is magukkal vihettek.

Reméljük a tábor most már hagyománnyá vált, és jövőre újra találkozhatunk!

Kenguru

2016.07.29. 11:51:43

Kosártábor júniusban!

Kedves Gyerekek és Szülők!

Az iskola végeztével egy hetes kosárlabda tábort szervezünk 7-8-9 éves gyerekek részére.

A június 20-tól edzőink várnak Benneteket a Türr István Sportcsarnokban. A foglalkozások mellett napi ellátásban is részesültök. Minden résztvevő ajándékot kap.

Anyukák, Apukák!

Jelentkezzetek mielőbb Pálkerti Tamás utánpótlás vezetőnél a paleszkft@paleszkft.hu címen.

Galéria

2016.07.28. 15:28:24

Szezonzáró vacsora

Június 16-án a Malom Panzióban zártuk a 2015/2016-os szezont.

A rendezvényen megjelentek kicsik és nagyok. Jelen voltak az előkészítő csoportok, a kenguruk, a gyermek, a serdülő, a kadett, a junior, az U20 és a felnőtt csapatok tagjai.

Az év értékelésen túl kiosztásra kerültek a következő szezon szerelései. A kicsik tornazsákot is kaptak. A beszámolókat követően pizza vacsorával fejeztük be az összejövetelt.

Mindenkinek kellemes nyarat és aktív pihenést kívánunk!

Galéria

2016.07.28. 15:39:51

Ovis záró bemutató

Lelkes csapat alakult az óvodás kosaraspalántákból. Heti 1-2 edzésünk eredményeként év végére szoros barátságba kerültünk a labdával. Június 16-án a szülőknek is megmutattuk, mit tanultunk idén. Egész kosárlabdázásszerű dolgokat láthattak az érdeklődők. Évzáró edzésünket ajándékozással és csemegézéssel zártuk.

Ezúton is köszönöm egész éves munkátokat, és a szülők támogatását. OA

Serdülő

2016.05.30. 9:41:54

U14 "B" döntő Baja

Május 27-29. között Baján került megrendezésre a Nemzeti Serdülő Bajnokság Fiú "B" döntője. A kiemelt bajnokságban 87 csapat kezdte meg a küzdelmeket októberben. Az alapszakaszt követően idén januártól 32 csapat folytatta a főtáblán a küzdelmeket. A negyedik fordulót követően alakult ki a legjobb 16 mezőnye.

Csapatunk minimális különbséggel maradt le a nagy döntőröl. Az MNÁMK-ban megrendezett mérkőzések a 9-16. helyezésért folytak. Az első napon sorsolást követően az alábbi párosítások voltak. Eredmények:

Szolnoki VSI/A - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 68 - 81

Kiss Lenke KS - Egri KOK VSI 71 - 59

SZEDEÁK/A - Bajai Bácska FKE 69 - 74

ZTE KK/A - Vásárhelyi Tornádók 72 - 61

Serdülőink hullámzó játékkal, de az utolsó negyedben jó hajrával meg tudták fordítani az eredményt. A megszerzett előnyt már nem engedtük ki a kezünkből, így a négy között folytattuk.

Szombaton az előző napi győztesek és vesztesek találkoztak. Eredmények:

Szolnoki VSI/A - Egri KOK VSI 54 - 66

SZEDEÁK/A - Vásárhelyi Tornádók 70 - 53

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Kiss Lenke KS 61 - 66

Bajai Bácska FKE - ZTE KK/A 67 - 70

Csapatunk a döntőbe jutásért egy labdás meccsen alul maradt a zalaegerszegi fiatalokkal szemben.

Vasárnapra a helyosztók maradtak. Eredmények:

Szolnoki VSI/A - Vásárhelyi Tornádók 78 - 69

Egri KOK VSI - SZEDEÁK/A 64 - 76

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Bajai Bácska FKE 93 - 86

Kiss Lenke KS - ZTE KK/A 59 - 49

Fiaink vasárnap a bronzéremért küzdöttek. Az ellenfelet jól ismertük, az alapszakaszban többször találkoztunk. A pécsiekkel szoros meccseken kaptunk ki ősszel, ezért volt miért visszavágni. Az eredmény végig szoros volt, pár pontos különbséggel felváltva vezettek a csapatok. Az első negyedben és a végjátékban sokat hibáztunk, így az Akadémia csapata szerezte meg az érmet.

Az aranycsatában a budapestiek voltak frissebbek, meggyőző játékukkal megnyerték a tornát.

Felnőtt

2016.06.06. 17:21:07

Véget ért az NB1/ B. bajnokság

Csapatunk kettős győzelemmel befejezte a bajnokságot. A félidőben még egyenlő volt az eredmény, de a szünetet követően eldőlt a mérkőzés. Húsz pontos előnyünkből bőven marad a végére.

2016. június 1.

Budapesti Honvéd SE - Bajai Bácska FKE 65-80 (15-13, 24-25, 4-23, 22-19)

Mándity 24, Délity 19/12, Katyánszki 16/6, Nagy 11/3, Fehér 1.

cserék: Pálkerti T. 4, Goldring 3/3, Schubert 2, Szabó, Rozsi.

Hullámzó játékkal, ellentétes negyedekkel tarkított mérkőzésen 13 pontos előnyt sikerült szerezni a fiatal Honvédosok ellen.

Visszavágó június 1-én a Honvéd csarnokban.

2016. május 24.

Bajai Bácska FKE - Budapesti Honvéd SE 95-82 (29-20, 18-19, 26-15, 22-28)

Mándity 31, Katyánszki 23, Nagy 16/6, Braun 9/3, Délity 5/3.

cserék: Schubert 5/3, Pálkerti T. 4/3, Fehér 2, Szabó, Goldring

A 2015/16. bajnoki szezon utolsó hazai mérkőzésén a Bp. Honvéd látogat Bajára. A középházban ez a páros meccs eredménye dönti el a 15. helyezést.

Kadett

2016.05.02. 0:45:36

Régiós döntő Pakson

Befejeződött a regionális bajnokság. Csapatunk a déli régió felsőházában folytatta. Tíz mérkőzésből hetet megnyertünk, így a ASE Paks után csoport másodikként bejutottunk az április 30-án megrendezésre kerülő  "Déli Régió" döntőbe.

ASE a Szentesi KK-val, a Kecskeméti KA a Bajai Bácskával került össze. A két mérkőzés győztesei játszák a döntőt.

A régiót megnyerő alakulat bejut a Régiós Bajnokok Döntőjébe!

Kenguru

2016.01.25. 17:15:58

IV. forduló az alapszakaszban

A kicsik ismét sikert arattak Keckeméten. Az "A" csoportban maradás most is sikerült, a Jégtörő Mátyást is meg tudtuk verni. a második mérkőzésen a duplázás miatt látszott a fáradság.

Bátori Magdi nyilatkozata: Szerencsés kengurus évkezdés

A 2016-os évet jól indította a kengurus gyerkőcök csapata, hiszen sikerült még ebben a hónapban is „élvezni” és benn maradni az „A” csoportban. 1: 1 arányú a győztes és vesztes mérkőzések aránya. Nagyon szépen küzdöttek a Bácskás palánták az Akadémiás csapatok ellen. Kiemelkedő volt Bor Gábor teljesítménye, aki a 2. meccsen 27 pontot dobott. Szép volt GABÓ!!!

Bajai Bácska FKE - Kecskeméti KA Jégtörő Mátyás 50-38

Kecskeméti KA Mathiász - Bajai Bácska FKE 59-43

BB1.hu hírei

2016.aug.26. 20:55:17

Hortinak az első meccs első feldobásánál eltört a keze

Oroszlány - A Körmend centere a játékvezetővel ütközött szerencsétlenül csapata első edzőmeccsén. FRISSÍTVE!

Tovább az mno.hu-ra...
2016.aug.26. 13:56:06

A Vasas és a MAFC is indul a Göcsej Kupán

Zalaegerszeg - Az is elképzelhető, hogy tovább bővül a férfitorna mezőnye.

2016.aug.26. 19:33:18

Megvannak a FIBA-kupa tervezett időpontjai

Körkép – Otthon kezd a Körmend és a Sopron, idegenben az Alba.

2016.aug.26. 17:07:48

Csarnokot avat, majd horvát turnéra megy a Körmend

Körmend - A piros-feketék Oroszlányban játsszák első meccsüket.

2016.aug.26. 14:39:02

Végleges (?): három magyar klub a FIBA-Europe Cup főtábláján

Körkép - Az Alba hármas csoportba került, a Körmend és a Sopron ellenfelei is ismertek.

2016.aug.26. 14:00:03

Hopp! Nem kell selejteznie a Körmendnek és a Sopronnak

Körmend - Elmarad a FIBA-selejtező, állítólag már a csoportbeosztása is megvan a két magyar csapatnak!

2016.aug.25. 19:50:16

Pápán bejelentették Kálmán László visszatérését

Pápa - Jelentős változások történtek a nyáron a másodosztályú csapat keretében.

2016.aug.26. 10:35:29

Filipovics rendesen kigyúrta magát

Székesfehérvár - Tizennyolc kiló izmot pakolt magára, mióta Fehérvárra igazolt a fiatal játékos.

2016.aug.25. 21:38:56

Légiósai nélkül győzött a Vasas

Budapest - Első edzőmérkőzésén a Bonyhádot győzte le Sárosi Bulcsú csapata.

2016.aug.25. 19:51:32

Ezzel a triplával kaptunk ki az osztrákoktól

Kecskemét - A "sógorok" buzzer beatere videón.

Serdülő

2016.05.24. 8:55:15

Főtábla IV. forduló Baja

A főtábla utolsó fordulójában hazai pályán, mindhárom mérkőzést megnyerve bejutottunk az országos "B" döntőbe.

A csoport résztvevői:

Újpest-MT, Dombóvári Kosárlabda Suli, Pityke KSE Nagykőrös és a Bajai Bácska FKE.

Bajai Bácska FKE - Dombóvári Kosárlabda Suli 84-43

Pityke KSE - Bajai Bácska FKE 51-95

Bajai Bácska FKE - Újpest-MT 68-59

A sajnálatos szolnoki vereség után folytatódnak a küzdelmek. Csapatunk elnyerte az utolsó forduló rendezési jogát. Május 7-8. között újra a Türr I. Sportcsarnokban játszhatnak serdülőink. A tét nem kicsi, aki megnyeri a csoportot, az bejut az országos "B" döntőbe.

Nincs hozzászólás
Szóljon hozzá elsőként!

Felnőtt

2016.05.13. 23:53:16

15. helyért folytatjuk

Péntek 13, nem hozott szerencsét csapatunknak. Tíz pontos előnnyel utaztunk Miskolcra, de ez kevésnek bizonyult. A hazai csapat már az első negyedben nyomatékosan megmutatta, hogy nem bízza a végjátékra. Közel negyven pontot kaptunk. Próbáltunk felzárkózni, de tíz pontnál közelebbre nem sikerült. Hiába játszott jó Katyánszki és Mándity, Tóth Tamás 8/8 hárompontosa eldöntötte a mérkőzést.

Folytatásban a Bp. Honvéd látogat Bajára május 21-én, majd a budapesti visszavágó lesz a szezon utolsó mérkőzése.

2016. május 13.

MEAFC - Bajai Bácska FKE 111-85 (39-23, 18-21, 25-16, 29-25)

Katyánszki 30/18 , Mándity 29, Nagy 16, Délity 5/3, Braun.

cserék: Fehér 2, Szabó 2, Goldring 1.

U21

2016.04.22. 22:46:39

Negyedikek lettünk

U20-as csapatunk befejezte a bajnokságot. Az NB1/B nyugati csoportjában negyedik helyezést sikerült megszerezni.

Kenguru

2016.01.26. 12:29:22

II. Kosaras Karnevál

Az idén ismét megrendezésre kerül a 2006-2007-es születésű gyerekek számára a Kosaras Karnevál.

Február 13-án a fiúk, február 20-án a lányok mérik össze tudásukat a Gyakorló Iskola csarnokában.

Edzők, sípmesterek és kísérők csak jelmezben!