2016.12.08. 18:35:23

Csonka csapattal utazunk pénteken Bonyhádra

A tegnapi edzésen újabb sérülést szenvedett Mándity Máté. A könyök feletti bicepsze beszakadt, holnap reggel megműtik. Legalább két hónap pihenésre van ítélve.

A hétvégén a "maradék" csapat utazik a szomszédvárba, Bonyhádra.

Ellenfelünk is a tabella második felében tartózkodik. Mindkét csapat számára csak a győzelem az elfogadható eredmény.

Ha kedd, akkor ovis kosár!

December 6-án váratlan vendég érkezett az ovis edzésre. A betegség tizedelte kis csapat nagy örömmel, dallal, verssel fogadta a Mikulást.

Felnőtt

2016.12.08. 18:21:16

Hepp Kupa III. forduló

Hosszú túrán vett részt csapatunk az elmúlt hétvégén.

Azzal a reménnyel utaztunk ilyen messzire, hogy győzelem esetén a legjobb nyolc között leszünk.

Csapatunkból csak Mándity  nyújtott kiemelkedőt, 37 pontjával. Az első negyed után a hazai csapat egy 13-0  rohammal kezdett.  A hamar megszerzett előnyt végig megtartva (hiába a második félidő döntetlenje), könnyed győzelemmel jutottak tovább a Cápák.

2016. 12. 03.

Nyíregyháza Blue Sharks – Bajai Bácska FKE 94-65 (26-15, 29-11, 18-18, 21-21)

A bajnokságban a héten szünet van, jövőhéten pedig kupa mérkőzés lesz. A Bonyhád legyőzésével korábban bejutottunk a legjobb 16 csapat közé. A múltheti sorsoláson nem nekünk kedvezett fortuna. Tavalyi "A" csoportos csapathoz látogatunk, Nyíregyházára. A győztes bejut a nyolc közé!

Serdülő

2016.11.17. 18:17:21

Alapszakasz IV. forduló Baja

A dombóvári forduló után ismét hazai pályán játszunk. A IV. forduló küzdelmei a Bereczki sportcsarnokában lesznek vasárnap.

Az első mérkőzés 10 órakor kezdődik (Szekszárd-Rátbéber "B"), csapatunk a második mérkőzésen lép pályára.

2016. november 20. 12 óra

Bajai Bácska FKE - Atomerőmű SE

Délután a vesztesek és a győztesek csapnak össze. A torna első helyezettje feljut az "A" csoportba.

Gyermek

2016.10.11. 14:44:49

Jól sikerült a bemutatkozás

Fiatal csapatunk magabiztosan nyerte mindkét mérkőzését!

A következő fordulóban az "A" csoportban már nem lányokkal kell játszani, hanem a kecskeméti akadémistákkal.

Három bajai csapat játszik egymással. A győztes feljut az "A" csoportba.

Bajai Bácska FKE - Nyakiglányok 87-14

Bajai NKK - Bajai Bácska FKE 25-53

Az U12 csapatunk is elkezdi az idei bajnokságot. Az első forduló a Bereczkiben lesz október 8-án.

Gyertek szurkolni a gyerekeknek! Hajrá Bácska!

Kenguru

2016.09.13. 11:28:00

Kosárlabda Ünnepnap

Kedves Gyerekek! Kedves Szülők!

Szerettel várunk Mindenkit szeptember 16-án délután fél ötkor az MNÁMK sportcsarnokba.

Sportágválasztó helyett, itt csak a kosárlabda lesz jelen. Bemutatók mellett találkozhatsz NB 1 B felnőtt csapatunk játékosaival is.

Felnőtt

2016.09.13. 18:10:08

Indul a 2016/2017-es szezon

Felnőtt csapatunk az U20 kerettel együtt már augusztus elején elkezdte a felkészülést az idei szezonra.

A csapatban erős játékos mozgás volt tapasztalható.

Koller Tamás Pécsen, Nebojsa Katyánszki hazájában, Braun Bence Bonyhádon, Fehér Ákos a MAFC-nál (bp.-i tanulmányai miatt) folytatja pályafutását. Hazaérkeztek a Piukovics testvérek, Bálint és Patrik. Leigazoltuk  Bonyhád csapatából Osiyemi Adebayo-t valamint a szerb első osztályból érkezett a 1994-es születésű Milos Vulicevic.

Az elmúlt időszakban voltak felkészülési mérkőzések. Miskolcon négy csapatos tornán vettünk részt és múlt héten a pécsi U23-as együttes fogadott Bennünket. A találkozókon sajnos sérülések miatt nem volt teljes a csapatunk. A legutóbb hazai pályán játszottunk a fiatal pécsi csapattal. A félidőben már biztos vezetést értünk el, a vége 93:68.

Nagyon komolyan erősödtek a B ligás csapatok, hiszen az A osztályban újra engedélyezték az 5 külföldi játékost, így sok magyar leigazolt a B csoportba. Nem tudom mire lesz elég a keret, jól lenne felsőházba, vagy a középső részbe kerülni. Annyit kell tudni, hogy a B csoportot is két részre akarja osztani a szövetség. Lesz egy 14 csapatos félprofi B liga, valamint alatta egy szintén 14 gárdát tömörítő amatőr. Ez azt jelenti, hogy ebben a bajnokságban az első 14-ben kell végezzünk ahhoz, hogy a jobb csoportba kerüljünk - zárta sorait Hosszú István. (Sugóparti Hírek)

A bajnokság számunkra szeptember 18-án a Budafok otthonában kezdődik.

Kadett

2016.10.18. 17:09:38

Kiemelt selejtező II. forduló Pécs

Kadett csapatunk a hétvégén Pécsen folytatta a szereplést. Három akadémia csapatával találkozott.

Nagy volt a tét. A csoport 1-2. helyezettje kerül a legjobbak közé, a kiemelt bajnokság 16-os főtáblájára.

Vasassal kezdtünk, az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A második félidőben az erősebb csapat hozta a mérkőzést.

Este a házigazdákkal találkoztunk, a győztes csapat  feljut a kiemelt bajnokságba. Végig szoros és élvezetes küzdelem volt. A két volt bajai játékossal a Pécs jobban bírta a végét és megérdemelten nyert.

A vasárnapi mérkőzésen a jobb bajai csapat megnyerte a mérkőzést.

Vasas Akadémia - Bajai Bácska FKE 79-53

Kosárlabda Akadémia Pécs - Bajai Bácska FKE 89-72

Bajai Bácska FKE - Nyíregyháza Sportcentrum KA "B" 82-42

Folytatás a regionális bajnokságban, ahol a régió győztesek torna első helyezettje bejut a kiemelt alsóházba.

BB1.hu hírei

2016.dec.09. 09:47:16

Benczur, Minár és Fodor fújja a JKSE-Pécset

Körkép - Földházi, Hegedűs és Balogh megy a Szeged-Albára.

Tovább az mno.hu-ra...
2016.dec.09. 10:24:00

Barátai a fehérváriak, de legyőzné őket

Szeged - Juhos Leventének jól megy a játék, de a listavezető ellen nehéz meccsre számít a szegedi erőcsatár.

2016.dec.08. 20:11:19

Jarrod Jones dupla-duplával vezette győzelemre csapatát

Körkép - Obie Trotter együttese továbbra is veretlenül vezeti a lengyel bajnokságot.

2016.dec.06. 16:15:29

Újabb légiós próbázik Salgótarjánban

Salgótarján – A szerb Nenad Tomaseviccsel erősödhet a B-csoportos SKSE.

2016.dec.08. 16:05:01

Hendlein a Falco ellen már játszani akar

Kaposvár - A Vasas ellen megsérülő játékos jelenleg még kezelésekre jár.

2016.dec.07. 14:31:29

Petty nem marad Magyarországon

Szaúd-Arábia - Az amerikai hátvéd az Al Nahda csapatába igazolt.

2016.dec.08. 10:35:30

Védekezésben keményebbnek kell lennie a Vasasnak

Budapest/Zalaegerszeg – Julian Norfleet örült, hogy sikerült az előtte adódó üres helyzetekkel élnie.

2016.dec.08. 08:25:22

A 4. forduló csapata

Körkép – Ismét a Vasas adja a forduló legértékesebb játékosát.

2016.dec.07. 20:57:34

A Kecskemét ellen is elhasalt a Körmend

Kecskemét - Hiába nyerte meg simán az utolsó negyedet a vasi csapat, ez is kevés volt a győzelemhez.

2016.dec.07. 21:14:51

BL: Másodszor is legyőzte az AEK a Szolnokot

Szolnok - Ezúttal azonban megmaradt a magyar bajnok tartása.

Felnőtt

2016.11.24. 16:51:21

Majdnem sikerült

Mándity Máté öt hét kihagyás után újra pályára lépett. Nagy Dani is játékra jelentkezett. Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, a félidő végén öt pontos vendég előny volt. A 32. percben vettük át újra a vezetést, de 71-68 állásnál leültünk és kaptunk hét pontot (71-75). A rendes játékidő végén Mándity blokkja mentette meg csapatunkat a kosártól. Következett a hosszabítás, ahol mindkét együttesen a fáradtság mutatkozott. Rengeteg büntető dobás maradt ki és ez megbosszulta magát. A szerencsésebb csapat győzött.

Ezen a mérkőzésen végre megnyertük a lepattanó párbajt.

2016. november 18.

Bajai Bácska FKE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 82-85 (14-19, 21-21, 24-22, 18-15, 5-8)

Nagy 15/3, Mándity 14, Vukicevic 10, Délity 10/6, Adebayo 3.

cserék: Piukovics B. 14/3, Pálkerti T. 10, Szabó 6/6.

Péntek este az öt győzelemmel rendelkező, a tabella első felében található Veszprém együttesét fogadjuk. Nagy Dani felépült és talán Mándity is játékra jelentkezik.

Nincs hozzászólás
Szóljon hozzá elsőként!

Felnőtt

2016.11.08. 18:24:31

Hepp kupa II. forduló

Az ünnepek után a bajnokságban egy hét szünet volt. A Hepp kupában a legjobb 16 közé jutás volt a tét. Ellenfelünk a szomszédvár csapata, a Bonyhád volt. Hazai pályát sorsoltak, így többen szurkolhattunk csapatunknak.

Ágfalvi, Mándity és Adebayo továbbra sem állt rendelkezésre.

Óriási lendülettel és pontosan játszva nagyon megleptük ellenfelünket. Az első negyedben szinte eldőlt a mérkőzés. A folytatásban még nagyobb lett a különbség, a félidőben már 31 ponttal vezettünk. A második félidőben sokat cserélve, a fiatalok is hozzá tudtak tenni az eredményhez.

2016. november 4.

Bajai Bácska FKE - Metal-Work Bonyhádi KSE 89-75 (34-16, 25-12, 13-23, 17-24)

Galéria

2016.07.28. 15:39:51

Ovis záró bemutató

Lelkes csapat alakult az óvodás kosaraspalántákból. Heti 1-2 edzésünk eredményeként év végére szoros barátságba kerültünk a labdával. Június 16-án a szülőknek is megmutattuk, mit tanultunk idén. Egész kosárlabdázásszerű dolgokat láthattak az érdeklődők. Évzáró edzésünket ajándékozással és csemegézéssel zártuk.