Serdülő

2016.05.30. 9:41:54

U14 "B" döntő Baja

Május 27-29. között Baján került megrendezésre a Nemzeti Serdülő Bajnokság Fiú "B" döntője. A kiemelt bajnokságban 87 csapat kezdte meg a küzdelmeket októberben. Az alapszakaszt követően idén januártól 32 csapat folytatta a főtáblán a küzdelmeket. A negyedik fordulót követően alakult ki a legjobb 16 mezőnye.

Csapatunk minimális különbséggel maradt le a nagy döntőröl. Az MNÁMK-ban megrendezett mérkőzések a 9-16. helyezésért folytak. Az első napon sorsolást követően az alábbi párosítások voltak. Eredmények:

Szolnoki VSI/A - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 68 - 81

Kiss Lenke KS - Egri KOK VSI 71 - 59

SZEDEÁK/A - Bajai Bácska FKE 69 - 74

ZTE KK/A - Vásárhelyi Tornádók 72 - 61

Serdülőink hullámzó játékkal, de az utolsó negyedben jó hajrával meg tudták fordítani az eredményt. A megszerzett előnyt már nem engedtük ki a kezünkből, így a négy között folytattuk.

Szombaton az előző napi győztesek és vesztesek találkoztak. Eredmények:

Szolnoki VSI/A - Egri KOK VSI 54 - 66

SZEDEÁK/A - Vásárhelyi Tornádók 70 - 53

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Kiss Lenke KS 61 - 66

Bajai Bácska FKE - ZTE KK/A 67 - 70

Csapatunk a döntőbe jutásért egy labdás meccsen alul maradt a zalaegerszegi fiatalokkal szemben.

Vasárnapra a helyosztók maradtak. Eredmények:

Szolnoki VSI/A - Vásárhelyi Tornádók 78 - 69

Egri KOK VSI - SZEDEÁK/A 64 - 76

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Bajai Bácska FKE 93 - 86

Kiss Lenke KS - ZTE KK/A 59 - 49

Fiaink vasárnap a bronzéremért küzdöttek. Az ellenfelet jól ismertük, az alapszakaszban többször találkoztunk. A pécsiekkel szoros meccseken kaptunk ki ősszel, ezért volt miért visszavágni. Az eredmény végig szoros volt, pár pontos különbséggel felváltva vezettek a csapatok. Az első negyedben és a végjátékban sokat hibáztunk, így az Akadémia csapata szerezte meg az érmet.

Az aranycsatában a budapestiek voltak frissebbek, meggyőző játékukkal megnyerték a tornát.

Egri KOK VSI - SZEDEÁK/A 2016.05.29 - 11:00 vasárnap 64 - 76

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Bajai Bácska FKE 2016.05.29 - 13:00 vasárnap 93 - 86

Kiss Lenke KS - ZTE KK/A 2016.05.29 - 15:00 vasárnap 59 - 49