Jakab 28/9, Pongó 18/6, Vukicevic 15/3, Nagy 15, Kovács 11/9, Pálkerti 9/3, Kővágó-Laska 2, Ágfalvi, Kollár.

Sok-sok év után sikerült bejutni a legjobb nyolc közé. Végig szoros küzdelemben, a végjátékot jobban bírva harcoltuk ki a továbbjutást.

Biztos győzelem!

Bizonytalan első negyed után, esélyt sem adtunk a Kecskemétnek.

Bajai Bácska FKE - KTE Duna-Aszfalt U23  83-51 (20-27, 22-8, 20-12, 21-4)

Jakab 24/3, Pongó 23/6, Nagy 14/3, Vukicevic 2, Pálkerti. cserék: Kővágó-Laska 11, Kovács 3, Ágfalvi 2, Bor 2, Kollár 2.

A második negyedtől a keményebb védekezésünk meghozta az eredményt. A kecskemétiek a hátralévő három negyedben összesen 24 pontot dobtak. Dobó formánk egy kicsit javult, a mezőny mutató 48%.

Felnőtt

2018.11.20. 21:32:57

Egerben nem sikerült nyerni

EKE Eger KOK – Bajai Bácska FKE 75-70 (21-17, 20-16, 11-22, 23-15)

Pongó 16/6, Vukicevic 16, Kovács B. 11/9, Jakab 10/3, Nagy D. 9, Kővágó-Laska 7, Pálkerti 1, Ágfalvi, Bor S.

Rossz kezdés, gyenge dobóforma jellemezte az első félidőt. Hárompontosaink nem ültek. A szünet után azt a Baját láthattuk, aki jól védekezik és gyors támadásokat vezet. A negyed végére átvettük a vezetést, a 37. percben már öt pont volt az előnyünk. A végére elfáradtunk és pontatlanok voltunk, vereség lett a vége.

Javítási lehetőség 25-én vasárnap 17 órakor lesz,  a kecskeméti fiatalokat fogadjuk az MNÁMK-ban.

Felnőtt

2018.10.15. 22:36:54

Fontos győzelem Pápán

Concordia Motax KC Pápa -

Bajai Bácska FKE 55-63 (20-17, 18-18, 3-15, 14-12)

Gyenge dobóformát mutatva, de a harmadik negyedben a szorosabb védekezéssel három ponton tudtuk tartani a hazai csapatot. A jól sikerült negyedet követően 41-50 állásnál kezdtük az utolsó felvonást. Ez a különbség elég volt a győzelemhez.

Gyorsan felejtsük el ezt a meccset. Négyből négy győzelem, ez a fontos.

Október 21-én vasárnap a szintén veretlen Alba Fehérvár U23 csapata látogat Bajára. Gyertek szurkolni! Hajrá Bácska!

Felnőtt

2018.10.15. 22:28:53

Továbbra is 100 dobott pont

Bajai Bácska FKE - SMAFC 100-52 (29-10, 27-12, 27-11, 17-19)

A előző évvégi helyosztó mérkőzést megnyerő soproni alakulat, nagyon fiatal és gyenge kerettel érkezett Bajára. Már a félidőre kialakult a nagy kosár különbség, a végére sikerült ismét 100 pontot dobnunk.

Felnőtt

2018.09.24. 13:17:04

Idegenben is 100 felett

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Bajai Bácska FKE 72-101 (17-16, 18-21, 20-31, 17-33)

Csapatunk első idegenbeli mérkőzésén is tudott száz pontot dobni.

Az első félidőben tartottuk a lépést a győriekkel, távoli dobásaink nem sikerültek és a védekezésünk sem ütötte meg az elvárt szintet. A nagyszünetet követően feljavult a védőmunka és ennek eredménye lett a gyors támadó játék és könnyű kosárszerzés. Távoli dobásaink továbbra sem ültek (18 %), de hat játékos is 10 pont felett dobott. Ezen mutató kivételével mindenben jobbak voltunk. A mérkőzés statisztikája, képek és edzői nyilatkozatok itt: http://kosarsport.hu/game/hun2b/x1819/hun2b_192

Jövő héten Hepp Kupa mérkőzésünk lesz a PTE-PEAC csapata ellen Pécsett. (időpont később)

A következő bajnoki hazai pályán október 5-én 17 órakor a Soproni MAFC ellen.

Felnőtt

2018.09.19. 9:03:43

B33

Hétvégén indul a 3*3 felnőtt férfi bajnokság. A kilenc fordulóból és döntőből álló versenysorozat első állomása szeptember 22-én a Tüske csarnok lesz.

Egyesületünket "Bácskai Fiúk" nevű csapat képviseli. A csapattagok:

Nagy Dániel, Kővágó-Laska Márk, Pálkerti Tamás, Forgács Gábor, Goldring Gergő, Kollár Bence.

Felnőtt

2018.09.19. 9:08:35

Elnöki köszöntő

Kedves Látogató!

Sok szeretettel köszöntöm a Bajai Bácska Férfi Kosárlabda Egyesület honlapján! Régi adósságot törlesztünk azzal, hogy csapatainkról, eredményeinkről a jövőben saját internetes honlapunkon tájékoztatjuk szurkolóinkat.